Jak na letní údržbu interiéru vašeho automobilu poradí profesionálové z Automyčka Express

Pěkné počasí venku nás již zkraje jara vede k tomu, že provádíme úklid svého obydlí, třídíme věci a chceme tak trochu začít znovu a vnést do našeho života svěží vánek. Totéž pro některé z nás platí i o údržbě automobilu – často vidíme mnoho řidičů, kteří hned s prvním sluníčkem vyjedou s autem na zahradu, luxují, čistí, leští a voskují.

V letním období obvykle tato tendence pokračuje, protože v teplém počasí nám práce venku zkrátka jde mnohem lépe od ruky. Když se tedy blíží prázdniny a dovolené, možná i vy uvažujete nad tím, že byste poskytli svému vozu nějakou tu péči poté, co musel absolvovat nepříznivý sled chladných měsíců.

V našem článku níže si můžete přečíst, co udělat konkrétně s interiérem a proč právě teď.

Časté a dlouhé cestování

Jednou z motivací, které obvykle máme pro vylepšení stavu našeho vozidla, je především komfort náš a naší rodiny, resp. našich blízkých, kteří s námi často cestují.

Všichni víme, jak špatně se nám sedá do špinavého auta, a to už vůbec nemluvíme o situacích, kdy jsme svátečně oblečeni. Na letní dovolené a výlety se nám zkrátka jezdí mnohem příjemněji, pokud je auto uklizené, čisté a voňavé.

S dětmi může být poněkud výzva ho v tomto stavu udržet, ale i tak se nám snáze uklízí, pokud je o interiér pečováno pravidelně a důsledně. Teplé počasí je navíc ideální pro proschnutí a vyvětrání vnitřních prostor po vyčištění. Kromě toho máme v letním období obvykle pomalejší životní tempo a máme čas tyto resty dořešit.

Důkladné a pohodlné vyčištění

Jak nejlépe vyčistit a omladit interiér vozidla? Můžete to udělat svépomocí anebo práci přenechat zkušenějším. Svépomoc bude zcela jistě levnější, avšak také méně důkladná a trvalá.

Při využití profesionálních služeb si standardně můžete vybrat z několika programů – od zběžného vyčištění suchou cestou a odstranění nejhorších nečistot až po kompletní mokré vyprání všech textilií a vycídění špatně dostupných prostor. Zároveň můžete dopřát speciální ošetření svým koženým potahům a přidat například keramickou ochranu, která zabrání rychlému opětovnému znečištění.

Je tak možné si ušetřit důkladnější procedury a udržet interiér v pěkném stavu mezi čištěními v myčce velmi dobře i sami doma. Kombinace občasného využití dražšího a důkladnějšího odborného čištění a samostatné pravidelné údržby je ideální pro pohodlí i peněženku.

Závěrečné tipy

Pokud zvolíte investici do intenzivního čištění provedeného specialistou, doporučujeme předem si projít nabídky jednotlivých automyček a jejich recenze. Není totiž firma jako firma.

A jestli chcete mít dokonalé pohodlí a vůz si nechat perfektně a hygienicky vyčistit, zatímco se jdete najíst, nakupujete anebo se podíváte na film v kině, je ideální volbou některý z programů Automyčky Express, určených pro interiéry.

Automyčka Express je největší tuzemská síť profesionálních mycích center. Její pobočky najdete na více jak 28 místech po celé České republice. Aktuální seznam mycích center s přesnou otevírací dobou najdete ZDE. Automyčka Express je držitelem certifikátu kvality ISO 9001, ISO 14001 a ISO 45001.